WhatsApp Image 2022-01-19 at 21.54.45(1).jpg

Tradiție și experiență

Peste 30 ani de experienta, peste 20.000 de absolventi cu unele dintre cele mai bune rezultate din judet la examenele cu Politia.

TRADITIA SI EXPERIENTA

Peste 30 de ani de experienta cu unele dintre cele mai bune rezultate din judet

LOCATIA CENTRALA

Amplasamentul scolii este în zona centrala a orasului.

+20.000

De absolventi care si-au luat permisul de conducere sub tutela scolii noastre

PROGRAM FLEXIBIL

Inceperea orelor de conducere se face din zona preferata de cursant

AUTOTURISME

Pregatirea practica se face pe autoturisme marca Volkswagen Golf 7, Golf 5 si Dacia Logan

CURSURI PROFESIONISTE

Cursul de teorie este bazat pe proiecte video, astfel încât textul de lege este insotit de imagini si filme sugestive - productie proprie

INSTRUCTORI EXPERIMENTATI

Instructori auto foarte bine pregatiti, calmi, rabdatori, cu mare experienta profesionala

REDUCERI ATRACTIVE

Puteti beneficia de un program foarte atractiv de reduceri de pret

Despre Noi

de ani

de

experienta

Scoala de soferi Niko a luat fiinta la 1 martie 1991

Intre anii 1993-1995, NIKO , a figurat ca cea mai mare scoala de soferi din judetul Cluj avand un efectiv de 24 de instructori angajati si peste 100 cursanti inscrisi lunar.

Incepand cu anul 1996, scoala NIKO a prezentat in premiera nationala cursul de legislatie rutiera atat pe calculator cat si proiectat pe ecran. Pentru prima data, textele din lege erau insotite de imagini si filme sugestive – productie proprie – usurand astfel invatarea codului rutier de catre cursanti.

In cei peste 30 de ani de activitate, s-au pregatit in cadrul scolii peste 12.000 de candidati pentru obtinerea permisului de conducere categoria B, persoane avand:

• varste cuprinse intre 18 si 71 de ani!

• profesii diferite - cadre medicale de renume, profesori, juristi, judecatori, procurori, ziaristi din presa scrisa, cunoscuti reporteri si prezentatori de emisiuni radio si tv, actori, artisti plastici, antrenori si sportivi de performanta, directori si administratori ai unor firme de prestigiu din judet

• domicilii diferite - in alte tari, sau in alte judete ale tarii ori in localitati idepartate ale judetului (Ciucea,Aghires, Baisoara, Iara, Somesul Rece, Maguri Racatau, Dej, Campia Turzii, Turda)

Servicii si tarife

Servicii si Tarife

CURS LEGISLATIE RUTIERA
24 ore teorie

RON

Pentru cei care doresc sa aprofundeze codul rutier

CURS SCOALA
30 ore de conducere + 24 ore teorie

50 Lei reducere la inscrierea online

50 Lei reducere

pentru elevi si studenti

50 Lei reducere

pentru plata integrala

40 Lei reducere prin programul de fidelitate

Plata in rate disponibila!

ORA DE CONDUCERE SUPLIMENTARA
50 minute

RON

Pentru aprofundarea traseelor de examen practic

MASINA PENTRU
EXAMENUL PRACTIC

RON

In ziua cea mare si iti punem la dispozitie masina pe care ai invatat sa conduci!

Acte Necesare

Inscrierea pentru cursul scolii de soferi se face la secretariatul scolii zilnic de luni pana vineri intre orele 10 - 16:30.

Pentru solicitare de inscrieri la alte ore, puteti suna la telefoanele firmei, pentru programare.

La inscrierea online, dumneavoastra stabiliti data si ora intalnirii.

Se pot inscrie pentru a frecventa cursurile scolii de soferi NIKO persoanele care au cel putin varsta de 17 ani si 9 luni. Urmand sa sustina examenul de obtinere a permisului de conducere dupa implinirea varstei de 18 ani.

Pentru inscriere este necesar:

* Actul de identitate

* Plata unui avans minim de 600 lei urmand ca restul sumei sa fie achitata pe parcurs, pana la finalizarea cursului, in conditii contractuale prestabilite.

* un dosar plic, ce va contine urmatoarele

Documente necesare pentru inscrierea la curs:

1. Copie dupa actul de identitate

2. Fisa medicala cu mentiunea "Apt" pt. conducerea autovehiculelor din cat. B (are valabilitate de un an)

3. Avizul psihologic (valabilitate un an)

4. Cazier judiciar (are valabilitate 6 luni)

5. In cazul cetatenilor straini, declaratie notariala din care sa rezulte ca nu poseda un alt permis de conducere national eliberat de o autoritate straina sau ca dreptul de a conduce nu a fost suspendat, retras ori anulat

Pâna la finalizarea cursului, dosarul va fi completat cu urmatoarele

Documente necesare pentru sustinerea examenului de obtinere a permisului de conducere cat.B:

1. Chitanta de 89 lei platita la CEC pentru permisul de conducere auto

2. Cerere dactilografiata pt. participarea la examen (se completeaza la NIKO)

3. Fisa de scolarizare dactilografiata (se elibereaza de NIKO)

Persoana care a fost condamnata prin hotrare judecatoreasca ramasa definitiva pentru o infractiune la regimul circulatiei pe drumurile publice sau de omor, lovire sau vatamare cauzatoare de moarte, vatamare corporala grava, tilharie, ultraj sau furtul unui autovehicul poate fi admisa la examenul pentru obtinerea permisului de conducere in urmatoarele conditii:

1. daca au trecut 6 luni de la data executarii pedepsei in regim de privare a libertatii sau a trecut un an de la data ramanerii definitive a hotararii judecatoresti prin care s-a dispus suspendarea conditionata a executarii pedepsei ori suspendarea executarii pedepsei sub supraveghere.

2. a intervenit amnistia sau reabilitarea.

La inscriere se incheie un contract in care sunt stabilite: pretul, durata (minim 5 saptamani), conditiile de scolarizare, precum si reducerile de pret de care beneficiaza cursantul pe parcursul cursului.

Persoanele inscrise pot incepe pregatirea teoretica imediat dupa inscriere, iar pregatirea practica dupa absolvirea cursului teoretic.

Acte Necesare

Tel/Fax